Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie Edukacji Żeglarskiej „Kapitan” zostało zarejestrowane w czerwcu 2015 roku z inicjatywy Jerzego Markowskiego.

Głównym celem stowarzyszenia jest propagowanie żeglarskiego stylu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Przeprowadzamy egzaminy na żeglarza jachtowego, sternika morskiego i sternika motorowodnego. Organizujemy również rejsy, szkolenia, konkursy, spotkania i konsultacje. 

Stowarzyszenie znane było wcześniej jako Klub Żeglarski „Opty”, działający od 2008 roku w Pałacu Młodzieży w Łodzi. Prezesem Stowarzyszenia „Kapitan” jest Jerzy Markowski, znany w środowisku żeglarskim jako „Bolek”. Swoją przygodę z żeglarstwem zaczął w 1963 r., kiedy odbył swój pierwszy rejs. Stopień instruktora żeglarstwa uzyskał w 1971 r., kapitanem został w 1981 r.  Już od ponad 50 lat prowadzi szkolenia i obozy propagujące różne formy aktywności żeglarskiej. Jedne, skierowane dla dzieci i młodzieży (w tym niepełnosprawnej), inne dla doświadczonych żeglarzy i sterników. Na swoim koncie ma wiele wypraw morskich i wiele godzin spędzonych na różnego rodzaju statkach żaglowych, m.in. S/Y Rzeszowiak, S/Y Dunajec itd.

"Przekazujemy naszą wiedzę z pasją i zaangażowaniem!"

Podejście

Od lat staramy się przekazywać gruntowną wiedzę tak, aby nasi uczniowie - przyszli żeglarze mogli poradzić sobie na wodzie w każdych warunkach. Naszą misją jest wychowywanie młodzieży i dorosłych w duchu i etyce żeglarstwa.

Doświadczenie

Nasza kadra składa się z ludzi z wieloletnim doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami. Kapitan Jerzy Markowski organizuje szkolenia dla młodzieży od ponad 50 lat! Od 1990 roku organizuje obozy nad Zalewem Sulejowskim.

Zaangażowanie

Nasi instruktorzy są ogromnymi entuzjastami żeglarstwa i starają się przekazać swoją wiedzę oraz doświadczenie z pasją i zaangażowaniem. Dbają o to, aby zarówno bezpieczeństwo, wiedza jak i etykieta żeglarska kursantów była na najwyższym poziomie.

Władze stowarzyszenia:

Zarząd:
Prezes: Jerzy Markowski
Wiceprezes: Paweł Majchrowski
Członek zarządu: Krzysztof Sikorski 

Komisja rewizyjna:
Przewodniczący: Piotr Dzikowski
Członkowie: Małgorzata Chylińska, Marcin Pietrzykowski

Aktualny statut.

Numer konta:
PKO BP SA
24 1020 3378 0000 1402 0366 6773